Subscribe

RSS Feed (xml)

Powered By

Skin Design:
Free Blogger Skins

Powered by Blogger

marți, 11 martie 2008

Asta da loc de munca

Oare gasim pe cineva pentru domnul acesta amarat? Barem a fost sincer si nu si-a aburit candidatele cu tot felul de cerinte profesionale, cand e clar ce cauta:



Persoana Fizica - Secretara - amanta
Domeniul Contabilitate
Tipul postului Part time
Oras BUCURESTI
Descrierea postului:
Domn stilat, pozitie mare intr-o firma importanta din Romania caut amanta.
Beneficii : ofer 2000e salariu lunar + 1500 - 2500e pe luna de cumparaturi ( haine, bijuterii, coafor, masaj si orice care te poate face sa arati bine ) + apartament in regim de chirie foarte aproape de unirii + minicouper S culoarea rosie ( a fost luat pentru precedenta, optional se poate alege alta masina, dar va fi luata pe numele meu ).
Cerinte : Inaltime intre 150 - 175 cm, domiciliul in bucuresti, varsta intre 18 - 24 ani.
Pentru persoanele care sunt interesate astept email cu minim 2-3 poze + un numar de telefon
Interviul se va desfasura la unul din restaurantele din Bucuresti.
La interviu vor participa doar persoanele selectate de mine, va rog nu insistati !
Cerinte:
- limba engleza � nivel avansat
- o alta limba straina constituie un avantaj
- minum studii medii
- abilitati de utilizare a pachetului MS Office
- bune abilitati de comunicare
- persoana organizata, analitica, atenta la detalii
Oferta (bonus):
- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se ofera posibilitatea avansarii in companie

Si acum, lista de intrebari:
1. MiniCooperul cel vechi, pe numele cui e luat? Pe-al lui sau al amantei? Si daca e luat pe al amantei, oare cum i l-o fi luat inapoi?
2. Postul e part-time? Nu prea pricep. In sensul ca ar trebui sa aiba un sfert de norma de secretara si un sfert de norma de amanta ca sa ajunga la un part-time.
3. Chiar trebuie sa stie Office? PENTRU CEEEEE????????

De-as incapea intr-un Mini mai, mai ca m-as baga =))
Anuntul e pe cat se poate de bune, de pe unul dintre site-urile de profil. Nu va intrebati ce cautam cand am dat peste el, pentru ca am primit linkul pe mess. Da, Simona?

4 comentarii:

  1. "haine, bijuterii, coafor, masaj si orice care te poate face sa arati bine"...Chiar interesant: orice care sa ma faca sa arat bine...M-a pus pe ganduri.
    Eu m-as baga, ca par multi banuti, dar am und efect: nu sunt nici organizata, nici analitica, nici atenta la detalii. In rest, m-as incadra :)

    PS: 1.Pot sa pastrez si jobul actual, sau nu se specifica?
    2. Parca salariul e fixat. Atunci ce se mai negociaza la interviu?
    3. Nu mi se pare serios domnu' :)

    RăspundețiȘtergere
  2. PS 4. Am vazut ca sunt mai multe defecte, nu doar unul :)

    RăspundețiȘtergere
  3. nu ca asa gagiul a stiut ce sa scrie in anuntul asta ca sa il faca apetisant. dar la caracterizarea idealului, intr-adevar a cam buctat-o. despre o amanta poti spune orice, numa ca e sau nu e analitica nu. acuma, atenta la detalii ar cam trebui sa fie, daca o zicem p-aia dreapta. cat despre jobul actual, ar fi cam greu sa-i trimiti pe mail lui Slavici materialele, in schimb ai fi mai aproape de redactia din capitala, nu?
    nici mie nu mi se pare foarte serios :))

    RăspundețiȘtergere